canlı radyo dinle

Fox Tv Canlı izle
 • Açılmıyorsa buradan deneyiniz. • Fox Tv hakkında bilgiler


  Açılış 24 Şubat 2007
  Sahibi News Corporation
  Slogan Hayata FOXlanın FOX (2007)
  Sen de katıl! (2009)
  Ülke Türkiye
  Dil Türkçe
  Yayın alanı Türkiye
  Şirket binası İstanbul
  Eski isimleri TGRT
  Kardeş kanallar FOX Türk
  Fox Life Fx FOX Sports Baby TV National Geographic Channel
  FOX tv, News Corporation'ın İstanbul üzerinden Türkiye'ye yayın yapan televizyon kanalı.

  22 Nisan 1993'de yayın hayatına başlayan İhlas Holding'in yayın kuruluşu olan TGRT'nin isim ve yayın haklarının devredilmesinden sonra aynı frekans üzerine 24 Şubat 2007 tarihinde kurulmuştur.

  TGRT; İhlas Holding'e bağlı olan Huzur Radyo Tv A.Ş. şirketine aitti. Satış işlemi 17 Aralık 2004 tarihinde gerçekleştirilerek borsaya İhlas Holding tarafından bildirildi. Bu satış ile birlikte şirketin %56.5'i'te devredilmiş oldu. TGRT'yi satın alan ABD'li medya grubu News Corporation'ın sahibi Rupert Keith Murdoch'dır. News Corporation daha sonra bu şirketin diğer hissedarlarıyla da anlaşarak şirketin tümünü satın aldı.

  Bu satış işlemi, İhlas Yayın Holding A.Ş'nin bağlı ortaklığı olan TGRT Haber TV A.Ş ve bu şirketin bünyesinde bulunan TGRT Haber ve TGRT FM radyosunu kapsamamaktadır.

  News Corporation, bu işlemi Ahmet Ertegün ile birlikte gerçekleştirdi. Ahmet Ertegün'ün Atlantic Records şirketiyle anılan şirket Şubat 2007'den beri içerisinde FOX adıyla kiralanan eskiden Et ve Balık Kurumu'na ait olan binadan yayın yapmaktadır.

  TGRT, 24 Şubat 2007 tarihinde kanal adını FOX olarak değiştirerek yayınına devam etmektedir. Kanal, 11 Eylül 2007'de en çok izlenen ilk on program arasına yerli bir film olan 1977 yapımı Şaban Oğlu Şaban filmi ile girmesi dikkat çekti.

  17 Eylül 2008'de Kutsal Yolculuk programında çarpıcı yorumlarıyla dikkat çeken Zekeriya Beyaz'ın programına son verildi.

  18 Kasım 2008'de FOX, yıllardan beri süregelen TRT egemenliğine son vererek, 2014 ve 2016 olimpiyatları yayın haklarını, Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nden (IOC) satın aldı.

  19 Mayıs 2009'da FOX, yeni grafiklere ve jeneriklere geçmiştir.

  FOX’da yayınlanan Beşiktaş-Fenerbahçe karşılaşmasında, 70 markanın 201 reklamı, 35 dakika boyunca ekranda yer bulmuştur. Medya Takip Merkezi’nin (MTM) reklam ölçüm raporuna göre, yayınlanan 35 dakikalık reklamın, 14 dakikası bant ve çerçeve reklamlardan, geriye kalanı ise kuşak reklamlardan oluşmuştur.

  Maçın çok önemli anlarını, o anda yayınlanan reklamlar nedeniyle izlemekte zorlanan taraftarların rahatsızlığına köşe yazarları da tercüman oldu. FOX’unn uyguladığı reklam stratejisi, ulusal gazetelerde yazan yedi köşe yazarı tarafından sert eleştirilere hedef olmuştur.


  Fox tv İzlenebilirlik Uydu
  Türksat 3A 11972 H 7200 3/4
  D-Smart 29. Kanal
  Digitürk 26. Kanal
  Kablo
  Kablo TV S 11
  Teledünya 29. Kanal

  Kaynak: Vikipedi, özgür ansiklopedi - www.foxtv.com.tr  Fox tv izle